Heili Riannaga ringis

Kasvandus Ringokris registreeriti FCI-s 1993. aastal; nimi on tuletis Heili esimese koera Ringo ja Kristina nimest. 1990. aastatel sündis kasvanduses bokseri, vene hurda ja dalmaatsia koera kutsikaid, kuid alates 2004. aastast on pühendutud kuldsele retriiverile – tõule, mis Eestisse jõudis mõned aastad varem. Kiindumuses kuldsetesse on „süüdi“ Carlo (Guldfynd’s Careful Casillas), kes osutus sedavõrd mõnusaks ja innustavaks kaaslaseks, et tõug muutus kiiresti südamelähedaseks.

Heili match-show’l hindamas

Meie koertel on mitu kodu: linnakodu Tallinnas, suvekodu Vääna-Jõesuus ja algselt ka maakodu Raplamaal. 2011. a. murdus Kristina tervis raske haiguse käes ning 2012. a. kevadel põles maakodu maha. Õnneks oli selleks ajaks jõudnud kuldsetesse retriiveritesse kiinduda meie suvekodu naabri bokser Caesar, kes tutvustas meile oma pererahvast: Inga, Tõnu, Triin ja Mati Silda (tutvumise järjekorras) ning nii said koerad omale ka talvise maakodu Vääna-Jõesuus. Tõnu on saavutanud hea klapi Sarliga (Trebell Ticket To Ride’iga), kellega on käinud (näituse- ja jahi)koolitustel, nii et Ringokrisi puhul võib rääkida tiimitööst. Oktoobrist 2012 on Inga Sild ka Ringokrisi täieõiguslik partner.

Elen ja Monty näitusel

Inga on läbinud katse- ja jahikatsekohtunike ning koolitajate baaskoolituse.

Inga ja Carlo

Tõnust on kujunemas hea händler, kes saab hea kontakti ka võõraste koertega. Nii näitas Tõnu Inglismaal, kuldsete retriiverite tõuklubi 100. juubeli erinäitusel Kim Ellisele kuuluvat koera Tenfield Commander in Chiefi, samuti on edukalt näidanud meie tiimi liikmete koeri.

Inga ja Tõnu tütar Triin teeb Priidikuga kuulekuskoolitust, 2014. a. käis Gerard O’Shea koolitusel ka Mati Sild.

Tõnu ja Sarli Gerard O’Shea koolitusel

Hea koostöö on meil ka Tatjana Zamorskajaga Narvast, kes võttis oma hooleks meie Katu (Tramin Gathella for Ringokris), kellega on saavutanud suurepäraseid tulemusi näitustel ja töös (jahikatse tehtud). Teised Narva koostööpartnerid on Olga ja Deniss Ignatjevid, kelle juures elab meie kasvandik Lia (Ringokris Kernow Vallia, Lv, Ltu, Rus JCAC, 2 x Est JCAC).

Tõnu ja Chief Inglismaal

Tiimi liikmeiks võib arvata ka Elen Perolaise ja Vladimir Müürsepa koos nende poja Chrisiga, kes on edukat tööd teinud Montyga (Est JCh Ringokris Kernow Valmontega).

2013. a. liitus tiimiga Kristel Fauštein, kellel on Alvini Moskvast pärit tütar Cantrygold Yuhanna Ringokris.

Ringokris on tänulik kõigile kasvandike omanikele nende huvi ja hoole tõttu meie kasvandike vastu – ilma nendeta ei oleks ka meie tegevus võimalik.

Parim paar kuldsete retriiverite erinäitusel 2014

Heili on olnud ringikorraldaja a.-st 1990, teinud läbi koerte kohtunike kursused (kuid ei ole kohtunik) ja on hinnanud koeri mitteametlikel näitustel, sh dogisid Kesk-Rootsi Dogiklubi värvinäitusel 2010 suvel. 2009. a. käis Inglismaal salongisTop To Tail kuldsete karvahooldust ja trimmimist õppimas Charmaine Ennis van Mareni (Ramchaine) käe all. Õppinud ka koerte massaaži, refleksoloogiat.

Heili on üks Eesti Dogiühingu asutajaliikmeid ning Eesti ja Suurbritannia Kuldsete Retriiverite Tõuühingu liige; koos Kristinaga EKL-i tähtajatud liikmed.